• YARIM ALTIN
  8.160,00
  % 0,43
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8239
  % 0,03
 • € EURO
  35,1214
  % -0,27
 • £ POUND
  41,5274
  % -0,37
 • ¥ YUAN
  4,5243
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3721
  % -1,10
 • BITCOIN/TL
  2092827,610
  % -3,61
 • BIST 100
  10.743,96
  % 0,04

Büyükşehir Belediyesi ve SF Trade'den İstihdam İçin İşbirliği 

Büyükşehir Belediyesi ve SF Trade'den İstihdam İçin İşbirliği 

Gaziemir Ege Serbest Bölgesi’nde deri ve teknik tekstil alanlarında 2 işletmesiyle faaliyet gösteren SF Trade, kadın istihdamını artırmak için yaşama geçirilen Altın İğne projesini tamamlayan kursiyerleri istihdam etti. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 9 Eylül Rotary Kulübü ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği işbirliğiyle düzenlenen Altın İğne projesi kapsamında bebek giysileri dikiş eğitimi alan kursiyerlerin bir bölümü SF Trade Teknik Tekstil A.Ş’de işbaşı yaptı. 

Günümüz ekonomik koşullarında bireylerin sorumluluğunun arttığını ve çalışma hayatına kazandırılması gerektiğini belirten SF Trade Genel Müdürü Aylin Gözay, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu anlamlı projesine destek vermekten ötürü gurur duyduklarını söyledi. 

 

KADINLAR EKONOMİYE GÜÇ KATIYOR

Kadın istihdamının ekonomiye güç verdiğine de işaret eden Aylin Gözay sözlerine şöyle devam etti: “Kadının istihdamının daha da önem kazandığı bir dünyada, ailesini ekonomik olarak katkı sağlayacak kadınlarımızın iş gücünü desteklemek, yollarını açmak ve ihtiyaçları olan alt yapı oluşumunu destekleyen projelerin içinde yer almak üzere harekete geçmiş bulunmaktayız. Projenin devamında ikinci ve üçüncü gruptan da kadınlarımızı istihdam etmek istiyoruz. Çünkü sürdürülebilir ekonomik büyümenin; üretime katkı sağlayan kadınlarla mümkün olduğuna inanıyoruz. Kız çocuklarının eğitiminden başlayan bir süreçle kadınların iş hayatına kazandırılması da çok önem taşıyor. SF Trade olarak, üretimde istihdamın yanı sıra aile ekonomilerine daha hızlı katkıda bulunacak, bireysel yetkinlikleri ve çabalarını destekleyecek yeni işbirlikleri içinde de yer alacağız. Ekonominin güçlenmesinin üretimden geçtiğinin farkındayız bu nedenle, ülkemizin geleceğine inanıyor ve hep birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.