• YARIM ALTIN
  8.296,00
  % 0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0936
  % 0,15
 • € EURO
  36,0981
  % 0,20
 • £ POUND
  42,9323
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,5668
  % 0,31
 • РУБ RUBLE
  0,3815
  % 0,40
 • BITCOIN/TL
  2043548,239
  % 3,74
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

Türkiye'nin ilk dijital bankası Hayat Finans, Doğrudan Borçlandırma Sistemi ve Tedarikçi Finansmanında Octet Türkiye ile anlaştı

Türkiye'nin ilk dijital bankası Hayat Finans, Doğrudan Borçlandırma Sistemi ve Tedarikçi Finansmanında Octet Türkiye ile anlaştı

İmzalanan iş birliği kapsamında Octet Türkiye, Hayat Finans müşterilerine Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS) ve Tedarikçi Finansmanı (TF) alanında dijital platformu üzerinden hizmet verecek. Bu hizmet sayesinde şirketler tek bir platformda ticaretin taraflarıyla buluşurken, nakit akışlarını bozmadan, ödeme ve tahsilat işlemlerini kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek. Octet Türkiye üyesi olan işletmeler, Hayat Finans’ın hizmetleriyle ödemelerini ve tahsilatlarını gününde ve güvenli bir şekilde yapabilecek. 

Ana bayiler için satıcı firmalara verdikleri güvence niteliğinde olan DBS, günümüzde ticari hayatı işletmeler için daha hızlı ve güvenli hale getiriyor. TF ise nakde ulaşmakta zorluk çeken firmaların nakde erişimini kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor. 

Hayat Finans Tüzel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Seçkin Yeniel, Octet Türkiye ile yaptıkları anlaşma kapsamında işletmelerin ticari hayatlarını pürüzsüz hale getirmeyi amaçladıklarını ifade ederek şunları söyledi: 

“TF ve DBS’ye erişim, bayi ağına sahip firmalar için büyük önem taşıyor. Yaptığımız anlaşma sayesinde Octet Türkiye üyesi olan işletmeler, güvenli, şeffaf ve dijital bir şekilde Hayat Finans’ın sunduğu limitlerden faydalanabilecek. Bu sayede ticaret yapan taraflar arasında tahsilat ve ödeme süreçlerinde zaman kaybı ve yanlış anlaşmaların önüne geçilmiş olacak.”

Dijital ortamda sundukları tahsilat ve ödeme çözümleriyle firmaların nakit akışlarını etkin ve verimli yönetmelerine destek olmaktan duydukları memnuniyeti aktaran Octet Türkiye CEO’su Derya Ekemen Fidan, “Octet Türkiye olarak bankaların DBS ve TF ürünleri ile ticaretin taraflarına nakit akışlarını operasyonel süreçlerden uzak, dijital ortamda platform üzerinden daha hızlı bir şekilde yönetebilecekleri olanaklar sağlıyoruz. İş birliğimiz kapsamında, Octet Türkiye’nin müşterilerine ve müşterilerinin bayilerine Hayat Finans tarafından ihtiyaçları doğrultusunda sunduğumuz platform üzerinden TF ya da DBS limiti sağlanacak. Böylece Octet Türkiye’nin platformuna üye tedarikçiler ve bayiler Hayat Finans aracılığıyla kolaylıkla TF ya da DBS limitine ulaşacak. Çoklu banka TF ve DBS ürünlerini dijital ortamda sunduğumuz tek bir platformda ticaretin taraflarıyla buluşturuyoruz. Hayat Finans ile kurduğumuz bu güçlü iş birliğinin, ticari ekosistemin tüm taraflarına önemli katkılar sunacağından eminiz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.