• YARIM ALTIN
  8.393,00
  % -1,32
 • AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • BITCOIN/TL
  2201873,448
  % 4,50
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Saint-Gobain Türkiye, Sürdürülebilir İnşaat için Mimari Çözümler Etkinlik Serisine Başladı

Saint-Gobain Türkiye, Sürdürülebilir İnşaat için Mimari Çözümler Etkinlik Serisine Başladı

Sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümlerinde dünya lideri olan Saint-Gobain Türkiye, “Saint-Gobain Mimari Çözümler” adı altında Türkiye’nin en kapsamlı projelerine imza atan mimarlık şirketlerinin kurucu ve kurucu ortakları ile bir araya geldi.

 

Aralarında Weber, Rigips, Chryso, Vetrotech, Ecophone, Saint-Gobain Glass, PAM, Saint-Gobain Aşındırıcılar gibi şirketlerin olduğu, iştirakleri içerisinde İzocam ve Dalsan’ın da yer aldığı 13 marka ile Türkiye’de faaliyet gösteren Saint-Gobain Türkiye, sürdürülebilir inşaat için “Saint-Gobain Mimari Çözümler” etkinlik serisini başlattı. 

Saint-Gobain Türkiye sözkonusu etkinliklerde ülkenin önde gelen mimarlarını bir araya getirerek, sürdürülebilir inşaat için performans odaklı sistem çözümlerini tanıtacak.16 Ağustos 2023 tarihinde serinin ilk lansmanına Ankara Sheraton Otel ev sahipliği yaptı. Seri farklı şehirlerde devam edecek. 

Sağlıklı ve temiz bir çevre için çalışıyor

Saint-Gobain Grubu, daha az doğal kaynak kullanmak, gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir çevre bırakmak için sürdürülebilir hafif inşaat çözümleri ile çevre dostu projelere yönelik çözümler sunuyor. 2050 yılı sıfır karbon taahhüdü doğrultusunda atık yönetim çalışmalarından, su tasarrufuna, karbon ayak izinden, enerji verimliliğine kadar birçok alanda çalışmalar yürütüyor.

Saint-Gobain Türkiye Pazarlama Direktörü Aslı Çelik etkinlikte yaptığı konuşmada “Saint-Gobain Türkiye Mimari Çözümler etkinliklerinin temel amacı; sürdürülebilir geleceği tüm inşaat sektörü paydaşları ile birlikte inşa etmek. Global olarak salınan karbondioksit emisyonlarının yüzde 40’ının binalardan kaynaklandığını biliyoruz. Bu nedenle bu alanda yapacağımız her bir iyileştirmenin çözüme anlamlı katkı sağlayacağının farkındayız. 358 yıllık geçmişimizden gelen bilgi birikimimiz ve kolektif gücümüz, bugün insanlığın karşı karşıya kaldığı büyük zorlukları, iklim değişikliğini, kaynakların korumasını ve artan popülasyon karşısında barınma sıkıntısı ile mücadelede bize güç veriyor. Saint-Gobain olarak yaşamı desteklemek, daha adil, daha sürdürülebilir bir dünya inşa etmeye yardımcı olmak için faaliyet gösteren çok uluslu bir grubuz. 2050 yılı net sıfır karbon sözümüzü verdik. Tüm paydaşlarımız ile bu tutkumuzu gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Bilgi ve deneyim paylaşımının önemini biliyor, kolektif hareket etmenin gücüne inanıyoruz. Bu amaçla tüm sektöre kaynak olacak, ilham verecek, bilgi ve deneyimleri paylaştığımız uluslararası bilgi platformları kuruyoruz ” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.